با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید

با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید

” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” از مجموعه مطالب آموزشی مرکز تخصصی شبکه های اجتماعی “سونت باکس”

مقدمه

ابتدا با مقدمه ای بر ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” و تاریخچه ، ضرورت و چگونگی در آمدزایی از این حوزه می پردازیم.

در دنیای کنونی و با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی راهها و روشهای جدید و خلاقانه ای برای کسب درآمد و ثروت آفرینی ایجاد می شوند و به تناسب آن روشها وابزارهای قدیمی منسوخ شده و از رده خارج می شوند. با روی کارآمدن شبکه های اجتماعی رقابت زیادی بین شرکتهای فناوری اطلاعات جهت بهره گیری از بازار و ارائه خدمات جدید ایجاد شد که از این بین فیسبوک را می توان اثرگذارترین نوآوری در این حوزه دانست. پس از گذر زمان و معرفی پیام رسانهای جدید به بازار ، شبکه اجتماعی تلگرام با توجه به قابلیتهای مناسب خود توانست محبوبیت بالایی بین کاربران ایرانی کسب کند و در رده اول پیام رسانها در ایران قرار گرفت.

همزمان با رشد و استقبال روزافزون این پیام رسان بین کاربران ایرانی ، روشها و ترفندهای جدیدی جهت کسب درآمد از آن شکل گرفت و افراد و شرکتهای زیادی توانستند از این فرصت پیش آمده منافع فراوانی کسب کنند. از این رو تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت با توجه به ماموریت خود مبنی بر نگاه تخصصی به شبکه های اجتماعی و کمک به کاربران جهت استفاده بهینه از آنها اقدام به تهیه این مقاله نموده تا با کمک آن کاربران عزیز بتوانند اقدام به کسب ثروت از شبکه اجتماعی تلگرام نمایند.

لازم به ذکر است مطالب ارائه شده حاصل تجربیات عملی و مطالعات انجام شده توسط تیم مشاوره و تحقیقاتی سونت می باشد و سعی شده بهترین راههای کسب درآمد از این پیام رسان به شرح زیر ارائه گردند.

۱- کانال تلگرام خودتان را راه اندازی کنید

اولین روش برای ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” راه اندازی کانال تلگرام است. پس پیشنهاد می کنم مطلب زیر را دنبال کنید.

 

یک کانال تلگرام برای خودتان داشته باشید

برای داشتن یک کانال تلگرام دو راه وجود دارد : راه اول ایجاد و ساخت یک کانال از ابتدا و راه دوم خرید آن (پس از بررسی های لازم و در صورت داشتن شرایط مناسب کانال) می باشد که بحث ما در اینجا ساخت کانال از ابتداست. برای ایجاد یک کانال تلگرام می توان به راحتی و همانند یک گروه اقدام نمود و فقط بایستی نکات زیر را رعایت کنید :

 • نام کانال مناسب ، ساده و بیانگر فعالیت کانال باشد. به طور مثال بکار بردن اسامی طنز برای یک کانال خبری و یا علمی مناسب نمی باشد. همچنین استفاده از اسامی کانالهای معتبر دیگر ممکن است درآمدی به همراه داشته باشد اما یک کار حرفه ای و اخلاقی نیست و می تواند به مرور زمان باعث از دست رفتن اعتبار کانال شود.
 • لوگوی کانال ساده و مفهومی باشد بطوریکه با نمایش آن مفهوم کانال استنباط شود و از بکار بردن لوگوی کانالهای دیگر نیز خودداری کنید. با توجه به اهمیت لوگوی کانال ، استفاده از طراحان حرفه ای برای این کار پیشنهاد ماست.
 • اسم عمومی (public) کانال در حد ممکن کوتاه و متناسب با موضوع کانال باشد. همچنین با توجه به منحصر به فرد بودن اسم عمومی نمی توان از اسامی که قبلا ثبت شده برای کانال استفاده نمود.

ذکر این نکته ضروری است که تغییر هر یک از آیتمهای بالا در هر زمان امکانپذیر است اما اکیدا توصیه می شود با توجه به مضراتی که این کار برای کانال ایجاد می کند به غیر از موارد ضروری از این اقدام پرهیز شود و با بررسیهای لازم در زمان ساخت کانال مانع از این کار شوید.

 

استفاده تجاری از کانال تلگرام

برای استفاده تجاری از یک کانال بایستی هدف و نقشه راه آن با تامل کافی انجام گردد. موضوعات بسیار بسیار زیاد و متنوعی جهت درآمدزایی و حتی کارآفرینی از یک کانال وجود دارد و مقالات و نوشته هایی نیز به این موضوع پرداخته اند. ما در این خصوص هدفی در باز کردن موضوعات نداریم و این کار را به خودتان واگذار می کنیم اما چند نکته بسیار مهم و کاربردی را متذکر میشویم :

 • در ابتدا به توانایی و خصوصیات شخصیتی خودتان رجوع کنید و حوزه ای که تخصص و دانش آن را دارید انتخاب و سپس در مورد موضوع کانالتان تصمیم بگیرید. قطعا فردی که صبر و حوصله کافی ندارد برای مدیریت کانال خبری مناسب نیست و یا فردی که تخصص لازم در زمینه پزشکی ندارد در این حوزه نباید وارد شود.
 • موضوعی که برای کانال انتخاب میکنید حتما با قوانین فضای مجازی جامعه منطبق باشد. مطمئنا بازیاد شدن تعداد کانالها نظارت بر آنها نیز تشدید خواهد شد و کانالهایی که مغایر با قوانین هستند از فضای مجازی حذف خواهند شد و حتی ممکن است تبعات دیگری برای مدیران این کانال ها داشته باشد.

 

روش های درآمدزایی از کانال تلگرام

روشهای کسب درآمد از یک کانال بسیار متنوع و زیاد است و تعدادی از آنها مرسوم شده و تعدادی نیز با خلاقیت افراد ، به مرور زمان و بسته به شرایط ایجاد می شوند. در زیر تعدادی از روشهای کسب درآمد مستقیم که بیشتر متداول است ذکر می شوند و مابقی را به بررسی و خلاقیت خودتان واگذار می کنیم :

 • نمایش تبلیغ در کانال (متداولترین روش کسب درآمد)
 • شرکت در تبلیغات گروهی
 • توافق با یک مرکز تجاری یا فروشنده جهت تبلیغ کالا یا خدمات و دریافت درصد توافق شده از فروش
 • انجام انواع فعالیتهای خدماتی و مشاوره ای در کانال

روشهای کسب درآمد غیر مستقیم از کانال نیز بسیار زیاد است. در این روشها مستقیما از کانال به عنوان ابزار کسب درآمد استفاده نمی شود و از کانال به عنوان واسطه ای جهت کسب درآمد از ابزارهای دیگر استفاده می شود.

حتما در نظر داشته باشید علاوه بر تعداد کاربران یک کانال تعداد بازدید (ویو) از پستها و مطالب نیز بسیار مهم است. افزایش کابر و بازدید (روشهای مختلفی در این خصوص وجود دارد) باعث رشد اعتبار کانال و درآمد زایی بیشتر خواهد شد.

 

۲- ادمین کانال های دیگران شوید

روش بعدی برای ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” ارائه خدمات به کانال های تلگرام است. از مهمترین خدمت رسانی ها در این حوزه خدمات مبتنی بر حفظ تعداد اعضا می باشد. حتما ادامه مقاله را بخوانید.

تمامی کانالها با دو چالش اساسی جهت ادامه فعالیت خود مواجهند : اول مدیریت محتوادهی و دوم مدیریت تعداد اعضای کانال. همچنین چنانچه کانال قصد فعالیت تجاری و کسب درآمد نیز داشته باشد مدیریت کسب درآمد نیز به چالشهای قبلی اضافه خواهد شد.

چنانچه بخواهید جهت محتوادهی با یک کانال همکاری داشته باشید، می توانید با توجه به زمان ، تخصص و انرژی که می توانید برای یک کانال اختصاص دهید به ادمین آن کانال پیام داده و یا با استفاده از گروهها و سایر ابزار های موجود جهت این کار اقدام کنید.

در مورد مدیریت تعداد اعضا ذکر این نکته ضروری است که تمامی کانالها با چالش ریزش (کاهش) اعضا با سرعت متفاوت مواجهند و نیاز به حفظ تعداد اعضا و حتی ارتقای آن دارند. برای این کار راههای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها تبلیغات تبادلی با دیگر کانالهاست (به صورت متقابل تبلیغات یکدیگر را در کانال ها درج می کنند)  که با توجه به مهم بودن این فعالیت وجود ادمین تبادل ضروری است. در مورد مدیریت کسب درآمد نیز در متداول ترین روش که درآمد از راه تبلیغات است وجود یک نفر و یا حتی یک گروه برای این کار می تواند برای همان نفر و کانال منافع زیادی داشته باشد.

در آخر اینکه چند نفر و یا گروه مدیریت یک کانال در حوزه های مختلف را بر عهده داشته باشند کاملا نسبی است و برای هر کانال متفاوت است.در بعضی از کانالها یک نفر تمامی این موارد را بر عهده می گیرد و در بعضی دیگر چندین گروه این مسئولیت ها را بر عهده دارند .

 

۳- گروه های تبلیغات انبوه ایجاد کنید

سومین روش برای ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” بازاریابی برای کانال های تلگرام است. این روش یکی از بهترین روش های کسب درآمد با تلگرام می باشد. لطفا در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

یکی دیگر از راههای کسب درآمد از تلگرام راه اندازی گروه های مربوط به تبلیغات انبوه و یا شرکت در تبلیغات انبوه است. در این نوع از تبلیغات یک نفر یا یک شرکت عهده دار تبلیغات کالا ، خدمات و یا هر چیز دیگری شده و توافقی مبنی بر تعداد بازدید از تبلیغ ، زمان نمایش و هزینه این کار انجام می دهد. سپس در گروههای مخصوص این کار اطلاع رسانی کرده و شرایط نمایش تبلیغ در کانالها را عنوان می کند. نمونه ای از این کار به طور خلاصه به صورت زیر است :

– تبلیغ روغن گیاهی از ساعت ۱۳ تا ۱۷ یکشنبه ، به تعداد ۱ میلیون بازدید و مبلغ ۴۰۰۰ تومان به ازای هر k بازدید (۱۰۰۰ بازدید)

– موضوع کانال ها بایستی خبری ، سرگرمی و پزشکی باشد (به هیچ عنوان پستهای غیر اخلاقی در کانال نباشد)

– زمان پرداخت پول حداکثر ۲۴ ساعت پس از پایان نمایش تبلیغ می باشد.

پس از اطلاع رسانی ، کانال هایی که علاقمند به شرکت در تبلیغات انبوه هستند اعلام آمادگی کرده و پس از تایید در لیست نمایش تبلیغ قرار گرفته و اقدام به نمایش تبلیغ در زمان مقرر می کند. ایجاد گروه تبلیغات انبوه بهتر است توسط شرکتهای تبلیغاتی و معتبر انجام گیرد. اما چنانچه دارای روابط و هوش تجاری بالایی باشید نیز می توانید بوسیله این روش توسط تلگرام کسب درآمد کنید.

 

۴- برای افزایش ممبر کانال های تلگرام دست به کار شوید

روش بعدی برای ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” که در این مطلب به آن اشاره می کنم، افزایش تعداد اعضای کانال های تلگرام است.

همانگونه که در بخش دوم نیز اشاره شد کاهش اعضا و یا به اصطلاح ریزش کانال امری طبیعی برای تمام کانال هاست و در این خصوص مدیران کانال ها با استفاده از روشهای مختلف مانع ریزش مخاطبین کانال شده و با توجه به سیاست های کانال اقدام به افزایش اعضا نیز می کنند. علاوه بر تبادل روش های دیگری نیز وجود دارد که تعدادی از مرسوم ترین آنها به شرح زیر است :

 • طراحی نرم افزار : تعدادی از نرم افزارها به طور تخصصی و با ترفندهای مختلف اقدام به ممبرگیری برای کانالها می کنند که یقینا دانش طراحی نرم افزار شرط اولیه برای استفاده از این روش است.
 • طراحی اپلیکیشن : اپلیکیشن های زیادی نیز جهت افزایش ممبر طراحی شده اند و همانند نرم افزار ، داشتن تخصص در حوزه طراحی اپلیکیشن مهمترین فاکتور است.
 • تبلیغات در کانال های دیگر همانند تبلیغ برای یک کالا یا خدمات
 • تبلیغات در سایر رسانه ها از قبیل مجلات ، بیلبوردهای تبلیغاتی و …

لازم به ذکر است برای موارد اول و دوم، علاوه بر دانش طراحی نرم افزار و اپلیکیشن ، داشتن تجهیزات سخت افزاری کارآمد از قبیل هاست و سرور مناسب و تیم پشتیبانی قوی از دیگر شرایط موفقیت است.

با توجه به وجود چالش ریزش تعداد اعضا برای تمام کانال ها و رابطه مستقیم میزان درآمد یک کانال با تعداد اعضای آن، چنانچه بتوانید با استفاده از تخصص و با بهره گیری از خلاقیت خودتان و به شکلی کاملا حرفه ای به فعالیت افزایش ممبر کانال ها بپردازید، می توانید از منافع مالی بالایی بهره مند شوید. همچنین موارد ذکر شده تعدادی از روشهای مرسوم است و قطعا روش های متنوع بیشتری نیز وجود دارد .

 

۵- ربات و استیکر بسازید

آخرین روشی که در این مقاله برای ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” به آن خواهیم پرداخت، طراحی ابزارهای کاربردی برای کانال ها و گروه های تلگرامی است.

مواردی که در قسمتهای قبل ارائه شد مربوط به کانال های تلگرام بوده و به نوعی می توان گفت درصد بیشتر کسب درآمد از تلگرام بوسیله کانال می باشد. اما با توجه به بازبودن پلتفرم تلگرام و انعطاف پذیری بالای این شبکه اجتماعی تعداد زیادی از افراد اقدام به ساخت انواع ربات و استیکر کرده و با توجه به هدف ساخت آنها از منافع مالی مستقیم و غیر مستقیم آن بهره مند می شوند.

برای ساخت ربات های ساده و استیکر نیاز به دانش بالایی نیست و می توانید با مطالعه و خلاقیت این کار را انجام دهید. اما برای ساخت ربات های پیشرفته که معمولا کسب درآمد از طریق اینگونه ربات ها صورت می گیرد نیاز به صرف زمان و کسب دانش تخصصی است و می توانید پس از فراگیری آن وارد این مقوله شوید.

لازم به ذکر است حوزه کاربردی و عملیاتی که توسط ربات ها انجام می گردد بسیار گسترده است و با نگاه حرفه ای به این قسمت می توانید کارهای متنوع و وسیعی انچام داده و از درآمد آن منتفع شوید.

 

سخن آخر

در حال حاضر با چگونگی ” با تلگرام پولدار و کارآفرین شوید ” و روش های آن آشنا شدیم اما …

کسب درآمد و حتی کارآفرینی با استفاده از تلگرام فعالیتی کاملا حرفه ای است و همانند هر حرفه دیگری نیازمند سرمایه گذاری ، صرف زمان ، انرژی و بررسی زیاد است. تصور کسب درآمد با راه انداری کانال تلگرام با نگاه تفننی و بدون استراتژی و هدف مشخص ، بدون سرمایه گذاری و فقط با استفاده از گلچین کردن پست های بقیه کانال ها کاملا اشتباه است و جز شکست و حذف کانال هیچ نتیجه دیگری ندارد. درآمد زایی با استفاده از ربات و استیکر نیز همانند راه اندازی کانال نیازمند صرف زمان و بهره گیری از دانش لازم است و شرایط خود را نیاز دارد.

در این مقاله روشهای مرسوم کسب درآمد از تلگرام ارائه شد و سعی بر آن بود که مطالب مفید به اجمال و ساده بیان گردند. این مقاله به طور یقین برای افرادی که علاقمند به کسب درآمد از طریق تلگرام می باشند، راهنمای بسیار مناسبی است و امیدواریم در کنار همت و تلاش نتیجه عملی نیز داشته باشد.

لازم به ذکر است علیرغم تلاش انجام شده مبنی بر ارائه نکات کاربردی و با کیفیت، ادعایی بر کامل و بی عیب بودن مطالب ارائه شده نداریم و عاجزانه خواهشمندیم با انتقادات و پیشنهادات خودتان ما را در بهبود محتویات این مقاله یاری کنید.

Tags:
اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

لطفا انتظارات ، انتقادات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.

درحال ارسال

وارد شوید

یا    

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

Create Account